Tuz Terapi Odası

TUZ ODASI TERAPİSİ

 Tuz terapisi yer, tavan ve duvarların doğal tuzlarla kaplı olduğu Uygulama otelimiz bulunan   özel Tuz Odamızda gerçekleşir. Havaya çok ince öğütülmüş İlimize bağlı Tuzluca ilçesinden getirilen doğal Kaya Tuzu püskürtülerek mikrop ve alerjenlerin olmadığı steril, rahatlatıcı ve negatif iyonlu bir ortam sağlanır. Bu ortam Tuz Odası’nda bulunan kişinin solunum yollarında rahatlama sağlar ve kişi terapinin sonunda kendini sağlıklı, dinç ve zinde hisseder. 

 

 

HALOTERAPİ olarak bilinen  Tuz Odası terapisinin özellikle astım ve bronşit gibi birçok solunum yolu hastalıklarına, eklem ağrıları ve egzama, sedef hastalığı gibi birçok cilt hastalıklarına kadar pek çok rahatsızlığa iyi geldiği yapılan klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Tuz Terapi Odası, uzmanlarca stres ve yorgunluk atmak için haftada bir tavsiye ediliyor ve tamamen doğal olduğu için hamile ve bebekler dahil her yaştan kişilerin rahatlıkla faydalanabileceği belirtiliyor.

 

 

Tuz Terapi Odasında, gözle görülmeyecek kadar küçük tuz zerreciklerini soluma terapileri, günlük yarım saat veya 45 dakika arasında değişen sürelerde önerilmektedir. Bu terapi seansları solunum terapisi olarak yaklaşık 15 ile 20 günlük seanslar halinde uygulanabilmekte ve yılda 2 veya 3 küre kadar yapılabilmektedir.